top of page

DIGIEFFECT

digieffect_1

DIGIEFFECT - automatyczna niciarka - falcerka

Opis:

Automatyczna maszyna włoskiego producenta do falcowania i zszywania Digieffect jest stosowana do produkcji książek zszywanych, a w szczególności arkuszy drukowanych cyfrowo i przy produkcji krótkich serii. 
Urządzenie składa się z dwóch jednostek połączonych w jedno kompaktowe rozwiązanie: maszyny do falcowania MG 14 i niciarki GFS 14. 
Urządzenie MG 14 wyposażone w automatyczny podajnik do załadunku oddolnego wykonuje operację składania płaskich arkuszy drukowanych cyfrowo, tworząc czterostronicowe foldery ułożone w odpowiedniej kolejności, uzyskując w ten sposób arkusze, które są wprowadzane do urządzenia GSF 14 i tam zszywane. 

Obie jednostki zostały połączone liniowo za pomocą prostego złącza elektrycznego, oraz wyposażone w systemy zabezpieczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Czujniki magnetyczne i mikroprzełączniki kontrolują pracę systemu począwszy od podawania arkuszy do wylotu jednostki szyjącej, aż do zatrzymania pracy maszyny w przypadku błędu. 

Prosta obsługa, niewielkie wymiary, wykrywanie podwójnego arkusza za pomocą czujnika ultradźwiękowego bez konieczności regulacji, odpowiednie bigowanie, łatwa zmiana formatu to podstawowe funkcje zarządzania maszyną przez tylko jednego operatora. 
Sterownik PLC i sterowanie za pomocą ekranu dotykowego pozwalają na szybkie i łatwe programowanie cyklu przetwarzania i składania książki. 

Opcjonalne GFS 14: 
Możliwość użycia maszyny szyjącej w półautomatyczny sposób 

Opcjonalne MG 14: 
Sterowanie sekwencyjne uruchamiane przez wykrycie czarnych oznaczeń z tyłu arkuszy. 

 

Do pobrania:

bottom of page