DIGIEFFECT

GRAFS GR180

Szlifierka do noży przemysłowych

Szlifierka GRAFS GR180 przeznaczona jest do ostrzenia noży używanych w przemyśle poligraficznym, papierniczym, metalowym, drzewnym oraz

recyklingowym. Szlifierka posiada szereg ulepszeń umożliwiających osiągnięcie wysokiej jakości ostrzenia oraz wieloletniego okresu użytkowania. Wyposażona jest w uchylny stół magnetyczny, istnieje również możliwość mocowania noży za pomocą specjalnych klamr zaciskowych na drugiej stronie stołu. Maksymalna długość szlifowanych / ostrzonych powierzchni to 1800 mm. Kąt ostrzenia od 0 do 90 stopni. Właściwe chłodzenie ostrzonych powierzchni zapewnia instalacja chłodząca ze zbiornikiem i filtrem (separatorem) magnetycznym. W maszynie zastosowano wygodne rozwiązanie wymiany ściernicy. Opracowany w naszej firmie specjalny zabierak pozwala na łatwe i szybkie odpięcie i zapięcie ściernicy za pomocą trzech śrub zaciskowych. Dodatkowo zastosowano przyspieszony automatyczny wyjazd silnika dzięki czemu wymiana ściernicy odbywa się bardzo sprawnie. Suport wyposażono w najlepszej klasy łożyska toczne co zapewnia cichą i płynną pracę. Ponadto szlifierkę w standardzie wyposażono w system regulacji prędkości posuwu suportu. Maszyna doskonale sprawdza się przy ostrzeniu noży specjalnego przeznaczenia, gdzie konieczna jest duża dokładność szlifowania np. noże gilotynowe do cięcia papieru. Maszyna wyposażona jest w ściernicę korundową, standardową do ostrzenia noży z wkładką ze stali NC, SS.

Maszyna posiada wszelkie niezbędne badania elektryczne, dokumentację, instrukcję w języku polskim oraz znak CE. PARAMETRY:

 

Max długość szlifowania - 1800 mm 

Max szerokość szlifowania -  200 mm 

Obroty silnika -  1400 obr/min. (lewo/prawo) 

Prędkość posuwu suportu 2m/min - 16m/min (płynna regulacja) 

Moc silnika - 3,5 Kw 

Napięcie znormalizowane - 400 V – 50 Hz – 3 fazy 

Waga netto - 1200 kg 

Zajmowana powierzchnia dł.x szer. -  300 x 100 cm 

Wydajność układu chłodzenia cieczą - 40 L/min 

Pojemność zbiornika cieczy - 100 L

UDOGODNIENIA:

- szybki wyjazd silnika / głowicy

- łatwy montaż ściernicy (opracowany w naszej firmie specjalny zabierak umożliwia szybki montaż ściernicy na 3 śruby zaciskowe),

- ostrzenie zarówno HSS jak i węglików spiekanych (do węglików zaleca się dołączenie separatora bibułowego),

- separator magnetyczny ze zbiornikiem i pompą (w cenie maszyny),

- sztywna i mocna konstrukcja bez drgań

- odpowiednie łożyskowanie wrzeciona silnika z kasowaniem luzu,

- płynna regulacja prędkością jazdy suportu,

- automatyczny, mechaniczny posuw przybierania (od 0,01 mm na dwa przejścia),

- maszyna wyposażona w ściernicę korundową najwyższej jakości,

- zapewniamy podstawowe szkolenie z obsługi maszyny (istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia całodniowego za dopłatą z ostrzenia noży introligatorskich). 

SEPARATOR CIECZY CHŁODZĄCEJ

Szlifierka posiada zaprojektowany przez nas specjalny układ filtrowania cieczy chłodzącej. Istnieje możliwość zamówienia maszyny z separatorem magnetycznym lub dodatkowo z separatorem bibułowym. Połączenie obu daje 95% oczyszczenia cieczy z zanieczyszczeń powstałych podczas szlifowania.

Jesteśmy do dyspozycji - zadzwoń

+48 609 743 771

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się

Hryniewicze 16 (k. Białegostoku)
15-378 Białystok

POLSKA

tel. biuro: +48 609743771
tel. serwis: +48 691506410

 

​e-mail: biuro@grafs.pl

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon

​Copyright © 2018 GRAFS

GRAFS Bialystok, POLAND