DIGIEFFECT

phoenix_1
phoenix_8
phoenix_9
phoenix_5
phoenix_7
phoenix_6
phoenix_2
phoenix_3
phoenix_15
phoenix_1
phoenix_4

Opis:

Maszyna do produkcji okładek książek, albumów fotograficznych i fotoksiążek.

Złożona z czterech różnych jednostek w jeden kompaktowy system produkcji:

 • Urządzenie do wycinania rogów w celu przygotowania materiału do klejenia. Wycina rogi pod kątem 45 stopni, przecina materiał do produkcji okładki.

 • Klejownik (z użyciem ciepłego i zimnego kleju). Specjalne wałki umożliwiają równomierne rozprowadzenie kleju na okleinie. Wyposażony w rezystor do podgrzewania kleju, podłączony do kontrolera cyfrowego regulującego temperaturę.

 • Podajnik do tektury, w którym trzy kawałki tektury składające się na standardową okładkę są ułożone do 30 cm maksymalnej wysokości stosu. Za pomocą specjalnych przyssawek, tekturki pobierane z podajnika i idealnie pasowane na materiale.

 • Zespół do prasowania napędzany silnikiem i programowany za pomocą panelu dotykowego. Po złączeniu materiał jest przekazywany do walców gumowych, następnie automatycznie dociśnięty, dzięki czemu okładka pozostanie idealnie nałożona.


 

Opis działania urządzenia:

 • Operator ręcznie wprowadza okleinę do klejownika, na którą automatycznie nanoszony jest klej.

 • Okleinę z naniesionym klejem operator kładzie na stole monterskim i wprowadza do urządzenia. Formatki tektury i grzbietówka są pobierane manulanym podajnikiem (w zależności od wersji) ze stosu i układane na oklejkę.

 • Naklejone elementy okładki wprowadzone są do urządzenia, gdzie zgodnie z wcześniej ustalonym trybem pracy najpierw następuje wzdłużne, a nastepnie po ponownym wprowadzeniu poprzeczne zawinięcie okleiny oraz prasowanie okładki, gotowa okładka wyprowadzana jest z urządzenia.

 

Phoenix jest w stanie produkować okładki jednoczęściowe, trzyczęściowe (wersja standardowa), czteroczęściowe i pięcioczęściowe (na żądanie).

Inna wersja Phoenix SM nadaje się do krótkich serii, nie posiada podajnika kartonu, w zamian została wyposażona w specjalne urządzenie do ręcznego pozycjonowania tektury, poszczególne prowadnice pozwalają na łatwe i idealne umieszczenie materiału.

PHOENIX - Półautomatyczna maszyna do produkcji okładek

Jesteśmy do dyspozycji - zadzwoń

+48 609 743 771

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się

Hryniewicze 16 (k. Białegostoku)
15-378 Białystok

POLSKA

tel. biuro: +48 609743771
tel. serwis: +48 691506410

 

​e-mail: biuro@grafs.pl

Krajowy-Klaster-Kluczowy (1).jpg
logo kom.jpg
logotypy fundusze europejskie.png
 • Facebook Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon

​Copyright © 2020 GRAFS

GRAFS Bialystok, POLAND