top of page

DIGIEFFECT

Maszyna_do_wypalania_rowków_w_okładce_GRAFS
prescan_6
prescan_5
prescan_4
prescan_3
prescan_2

Opis:

Maszyna wykonuje osobno i jednocześnie dwa następujące procesy:

- hydrauliczne prasowanie całej książki;

- tworzenie dwóch idealnych i trwałych rowków na grzbiecie książki za pomocą ogrzewanych łopatek.

Hydrauliczne prasowanie przeprowadzane jest w celu wyeliminowania pozostałości powietrza pomiędzy wakatem a okładką książki. Wytłoczenie rowka przeprowadzane jest w celu uzyskania kształtu o szerokości 3 mm w miejscu łączenia przedniej i tylnej okładki z grzbietem. Proces ten stosuje się, aby blok książkowy był wolny od zniekształceń i łatwy do odczytania, przyczynia się także do nadania lepszego wyglądu książce.

Pojedyncze książki, fotoksiążki lub album fotograficzny, po oprawieniu w okładkę zostają ręcznie wprowadzone do urządzenia w pozycji pionowej, grzbietem w dół. Grzbiet książki spoczywa na pasku uruchamianym przez cylinder pneumatyczny, który przenosi książkę we właściwej pozycji, proces ten jest taki sam dla każdej książki.

Obwód hydrauliczny uruchamia się, a książka zostaje zaciśnięta pomiędzy dwoma płytami i prasowana przez wcześniej ustalony okres czasu, regulowane jest również ciśnienie robocze w układzie hydraulicznym. W tym czasie siłowniki pneumatyczne uruchamiają ogrzewanie łopatek, które tworzą rowek w żądanym położeniu w pobliżu grzbietu książki.

Maszyna wyposażona jest w mały wyświetlacz dla ułatwienia obsługi urządzenia, tj. zmiana formatu i czasu prasowania, oraz cyfrowy regulator temperatury do ustawiania temperatury łopatek.

PRESCAN - hydrauliczna prasa do wypalania rowków

bottom of page