top of page

DIGIEFFECT

maszyna_do_zawieszania_bloków_GRAFS
presa_4
presa_3
presa_2
presa_1

Opis:

Ergonomiczna konstrukcja, łatwa i szybka zmiana formatu, prosta w obsłudze to główne cechy maszyny.

Wyposażona w mikroprocesor PLC wykonuje dwie odrębne fazy pracy, klejenia i zawieszania. Maszyna posiada stację do mocowania z prowadnicą okładki, która utrzymuje okładkę książki we właściwej pozycji. Blok książki jest pobierany z przodu urządzenia na stałe skrzydło, następnie system pchający pobiera blok książki na ruchome skrzydło, które transportuje go przez stację klejenia.

 

System klejenia z wałkami radełkowanymi umożliwia nałożenie na wyklejce równomiernej powłoki kleju bez wycieków oraz o stałej lepkości na całej płaszczyźnie.

Ciągły ruch wałków klejowych podczas przerwy zapobiega konieczności częstego mycia i czyszczenia wałków.

Sklejony blok książki jest automatycznie wstawiany do okładki książki, a następnie operator może już odebrać gotową książkę z twardą okładką. Specjalne prowadnice na urządzeniu umożliwiają dokładne pozycjonowanie bloku książkowego w okładce dzięki czemu uzyskujemy idealne odstępy.

Maszyna jest napędzana falownikiem w celu regulacji prędkości zarówno popychacza bloku (ruch poziomy) i skrzydło podnoszące (ruch pionowy). Czas zatrzymania skrzydła jest regulowany. Pedał nożny aktywuje cykl produkcyjny, który pozwala operatorowi zachować wolne obie ręce. Panel sterowania umieszczony w pobliżu stacji klejenia zapewnia szybką i łatwą obsługę.

PRESA - maszyna do zawieszania bloków

bottom of page